2D animácie | 15. septembra 2020

Top výhody školiaceho alebo e-learning videa

 

1) Ušetríte čas aj peniaze

Digitálny svet ponúka množstvo výhod. Napríklad to, že je digitálny. S e-learning videami vám tak odpadajú základné problémy klasických školení. Vyhľadávanie a nájom priestorov, platenie školiteľa, organizácie, kedy a kam majú účastníci dôjsť. So školiacimi videami je všetko jednoduché. Na začiatku investujete do kvalitných videí a potom sa už nemusíte o nič starať. Ušetríte tak veľa času, nervov aj peňazí. Microsoft ušetril za školenie 95% nákladov, keď prešiel na e-learning videá (intuition.com, 2019).

 

2) Prehľadné školenia aj s materiálmi

Ďalším významným plusom animovaných videí je, že si ich môžete vytvoriť podľa vašich predstáv, fantázii sa medze nekladú. Tabuľky, grafy, príklady, myšlienkové mapy, nič nie je problém. Ľudský mozog funguje s vizualizáciou oveľa lepšie, informácie tak ľahšie pochopí a uloží si ich do pamäte. Zároveň je to spestrením, ktoré udržia študentovu pozornosť, docielite tak toho, že sa mu bude školenie páčiť a možno ho odporučí ďalej.

3) Praktické ukážky situácií

Videá vám ponúkajú byť priamo v teréne a zažiť situácie, o ktorých by ste čítali len na papieri. Môžete tak študentom ukázať praktické situácie, priestor pre ukážky je naozaj veľký. Vysvetliť praktický problém je so školiacimi videami naozaj jednoduché, či ide o online svet a toho, ako sa zaobchádza so systémami či programami, tak v reálnom svete, kde môžete pokojne názorne ukázať, ako sa používa zbíjačka.

 

 

Efektivita učenia sa tak výrazne zvyšuje. Podľa výskumu SAVO Group zamestnanci už po týždni zabudnú 65% naučenej látky, po šiestich mesiacoch toto číslo stúpa na 90%. V rovnakom výskume tiež poukázali na to, že učenie sa z videí je pre pamäť o 9% efektívnejšie ako učenie sa z textového materiálu, mozog vie spracovať informáciu 60 tisíckrát rýchlejšie z videí než z textového materiálu. To všetko hrá významnú úlohu v učiacom procese.

 

4) Možnosť spustiť si e-learning školenie odznova

Každému sa niekedy stalo, že školiteľom nerozumel alebo si nestihol opísať potrebný materiál. Vzdychnete si a dúfate, že zoženiete niekoho, kto vám so stratenou informáciou pomôže.  So školiacimi videami tento problém odpadá. Video si jednoducho posuniete späť a znovu si pustíte, čo školiteľ hovoril. Ak ste neporozumeli celému školeniu alebo ste sa ho nemohli zúčastniť, pretože ste nestíhali, video školenie oproti klasickému si môžete pustiť neskôr a pokojne aj miliónkrát.

 

5) Neobmedzený počet prihlásených

Žiadneho študenta asi nebaví sa tlačiť v preplnenej miestnosti, kde je často taký hluk, že nepočuje ani slovo. Rovnako tak zamrzí, ak je obmedzená kapacita a k vybranému školeniu sa nedostane. To samozrejme mrzí aj organizátora. Nič z toho nie je so školiacimi videami problém. Školiť môžete naraz pokojne tisíc ľudí, a to všetko z pohodlia ich domovov.

 

6) Jednoduchá organizácia e-learning obsahu

Potrebujete medzi jednotlivé videá vtesnať niečo nové? Pridať alebo zmeniť materiál? Práca s obsahom je s e-learning videami jednoduché a prehľadné. Rovnako ako si plánujete koncept svojej prezentácie, rovnako tak si upravíte svoju sadu e-learning videí, aby presne zodpovedala tomu, čo a ako si to predstavujete. A pretože nie ste pod tlakom prezentovania, môžete sa so stratégiou omnoho lepšie pohrať a vymyslieť ideálny spôsob, ako študentovi informácie odovzdať, aby všetko jednoducho a efektívne pochopil.

Ukážka 2D animovaného e-learning videa, s cieľom poskytnúť základné pravidlá BOZP pre návštevy v spoločnosti Garrett Motion. Príjemná moderátorka, a jednoduché hravé prostredie, určite poteší viac ako nudné texty s obrázkami 🙂

 

  Prihlásiť sa na odber noviniek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potrebujete poradiť?

  Cítite sa z toľkých možností ako na inej planéte?
  Nie ste si istí, čo je pre vás najvhodnejšie?
  Nadviažte s nami kontakt, radi vám poradíme.

  Súbory cookie a súkromie

  Súbory cookie používame na zabezpečenie toho, aby sme vám na našej webovej lokalite poskytli čo najlepší zážitok. Viac informácií nájdete v našom vyhlásení o ochrane osobných údajov.