Videoprodukcia | 25. novembra 2023

Umelá inteligencia? Nebojujte s ňou, využite ju (tak, ako my)!

V posledných mesiacoch sa toho o téme s názvom umelá inteligencia napísalo naozaj dosť. Od nadšených komentárov cez tie opatrné až po apokalyptické scenáre ako z Terminátora. Človek už naozaj nemá jasno v tom, čo si myslieť, však? 😉 

My sa však v tomto odvetví pohybujeme už dlhšiu dobu a príchod nástrojov podporovaných „umelou inteligenciou“ sme prijali s očakávaním. Mohla by nám totiž pomôcť riešiť niektoré problémy, s ktorými sme doteraz bojovali. Skúsime to s ňou? Samozrejme!

Revolúcia či evolúcia? 

Na úvod treba povedať, že žiadna nevídaná revolúcia v technologickom svete sa nekonala. Ide skôr o postupnú evolúciu, keďže umelá inteligencia a strojové učenie je tu s nami už dosť dlhé obdobie. Máte doma napríklad práčku, ktorá má takzvaný „šiesty zmysel“? 🤖 Aj to je umelá inteligencia, aj keď na jednoduchšej úrovni než tá, ktorá s vami diskutuje alebo tvorí grafické výstupy.

Samozrejme, že spôsob, akým s nami tieto systémy v posledných mesiacoch komunikujú, v niečom určite revolučný je – ale nebola takou revolúcia aj spomínaná práčka, ktorá sa sama rozhodla, koľko prášku a vody potrebuje na pranie? Je skvelé, že takéto nástroje nám zjednodušia nudnú prácu a dovolia nám zamerať sa na tvorivejšie činnosti. 

Preto sme sa tešili na projekt, počas ktorého budeme môcť tieto technológie vyskúšať aj v ostrej prevádzke – na projekte pre klienta. A keď sa vyskytol priestor, aby sme sa s ňou mohli pohrať a otestovať, v čom nám takáto umelá inteligencia pomôže, neváhali sme. 🫱🏻‍🫲🏼 

Umelá inteligencia zjednodušuje život (grafikom aj animátorom) 

S jedným z našich klientov sme tvorili video v oblasti podnikania a automotive. Jeho predstavu o vizuálnom stvárnení sme poznali pomerne presne, ani po dlhšom hľadaní sme však v databázach nenašli vhodné videá, ktoré by sme mohli poslať ako inšpiráciu.

Preto sme sa rozhodli využiť služby nástroja Midjourney podporovaného umelou inteligenciou, ktorý na základe vami zadaných vstupov dokáže vygenerovať obrázky, aké potrebujete, aby sme pre klienta mohli vytvoriť našu víziu grafického stvárnenia a vizuálneho štýlu iným spôsobom. 

Klientova požiadavka bola, aby video nebolo animované (teda kreslené) ani hrané. Zamerali sme sa preto na kreatívny koncept, ktorý mal korporátne komunikovať smerom k verejnosti a pritom vizuálne harmonicky sedieť s klientovým brandom. Hlavné atribúty kampane boli: profesionalita, exkluzivita, dynamickosť, údernosť. 

AI je našou predĺženou rukou

Zhodli sme sa, že dominantou vizuálu by mal byť človek – jednotlivec a jeho talent.  Pozadie sme oživili jemnou ilustračnou fotkou pod farebným filtrom vo farbách spoločnosti, ktoré sprevádzajú aj krátke, stručné headliny. 

Foto Umelá Inteligencia GQ Dočasný blog Motionspace

S pomocou AI aplikácie Midjourney sme následne zadávali kľúčové slová, ktoré nám klient definoval, na základe čoho nám umelá inteligencia začala tvoriť obrázky. Ak sme s nimi boli spokojní, uložili sme ich; ak nám na nich niečo nesedelo, upravili sme systému zadanie. Z výsledných vizuálov sme poskladali vizuálne atraktívny moodboard, ktorý ladí s brandom klienta. 

Tento moodboard slúžil klientovi ako orientačný náhľad a predstava dizajnu videa. A takto už vyzeralo samotné video: 

Dovoľte technológiám, aby vám pomohli

Umelá inteligencia nám má zjednodušovať život a pomôcť nám urobiť viac za kratší čas. Ak to dokáže, je múdre využiť ju. 👍 Vďaka nej dokážeme tvoriť videá a online bannery rýchlejšie a kvalitnejšie. A radi ich vytvoríme aj pre vás.  

 

Ak potrebujete video alebo sadu bannery pre vašu reklamnú kampaň alebo produkt, ozvite sa nám. Radi pre vás vytvoríme bannery alebo video na mieru. Stačí kliknúť tu a ozvať sa nám. Tešíme sa na spoluprácu! 👌 

 

  Prihlásiť sa na odber noviniek

  [recaptcha]

  This form is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy a Terms of Service.

  Potrebujete poradiť?

  Cítite sa z toľkých možností ako na inej planéte?
  Nie ste si istí, čo je pre vás najvhodnejšie?
  Nadviažte s nami kontakt, radi vám poradíme.

  Súbory cookie a súkromie

  Súbory cookie používame na zabezpečenie toho, aby sme vám na našej webovej lokalite poskytli čo najlepší zážitok. Viac informácií nájdete v našom vyhlásení o ochrane osobných údajov.